• بیژن
  • آبان 02, 1399
  • بدون دیدگاه

برداشتن اولین قدم ها برای شروع برنامه نویسی و ورود به این جهان عظیم، کار ترسناکی به نظر می رسد. راز بزرگ این ورود اینجاست: منابع رایگان (و ارزان) زیادی وجود دارد که می توانید برای کمک به برطرف کردن نیازهای خود از آنها استفاده کنید، تکنیک های جدیدی را بیاموزید و این فرایند یادگیری را سرگرم کننده و هیجان انگیز کنید؛ همانطور که خود پروسه برنامه نویسی هیجان انگیز است…

چه یک فرد بزرگسال باشید که می خواهید به صنعت فناوری وارد شوید، چه دانشجویی که به دنبال یادگیری آخرین زبان برای کدنویسی یک نرم افزار است یا یک علاقه مند که فقط می خواهد نحوه کار نرم افزارها و خدمات را بفهمد، تنها چیزی که برای شروع کار خود به آن احتیاج دارید کامپیوتر و اینترنت است. برای شروع یک کد نویسی موفقیت آمیز دانستن نکاتی از جمله موارد زیر ضروری است.

از خود بپرسید: چرا می خواهید نحوه برنامه نویسی را یاد بگیرید؟

چند دقیقه (یا یک روز) وقت بگذارید و به دلایل واقعی تان در این مورد که چرا می خواهید یک زبان برای نوشتن برنامه ای کامپیوتری را یاد بگیرید، فکر کنید. با خودتان صادق باشید. آیا آن را برای کسب یک ترفیع یاد می گیرید؟ آیا به دنبال ایجاد یک تغییر بزرگ شغلی هستید؟ آیا می خواهید بزرگترین برنامه بعدی را ایجاد کنید؟ یا با کد نویسی دستگاه های هوشمند مختلف می خواهید هم گروهی های خود را هیجان زده کنید؟

پاسخ شما می تواند در تعیین زبان (های) برنامه نویسی که باید به آن تسلط داشته باشید و همچنین نوع تعهد (از نظر زمان و هزینه) که هدف شما نیاز دارد، کمک کند. به عنوان مثال، اگر رویای شما ایجاد یک برنامه عالی بعدی یا کششی جایگزین برای PhotoShop است، می توانید از آموزش رسمی علوم کامپیوتر که به شما C ++ می آموزد و همچنین موضوعات پیچیده تری مانند ساختار داده ها، الگوریتم ها و تخصیص حافظه بهره مند شوید.

از طرف دیگر، اگر تمام کاری که می خواهید انجام دهید ساختن وب سایت یا رساندن Raspberry Pi به محدودیت های خود است، ترکیبی از آموزش های تعاملی و دوره های آنلاین رایگان ممکن است برای پیشرفت شما کافی باشد.

بان برنامه نویسی مناسب را انتخاب کنید

زبان برنامه نویسی مناسب را انتخاب کنید

وقتی فهمیدید که چرا می خواهید کدنویسی کنید، می توانید با سهولت بیشتری مشخص کنید که با کدام زبان برنامه نویسی باید کار کنید. در حالی که هیچ زبان کدنویسی واحدی برای یادگیری را نمی توان بهترین زبان قلمداد کرد، بعضی از زبان ها کاربر پسندتر هستند. HTML و CSS ساده ترین زبانها در ورود به دنیای کدنویسی محسوب می شوند، اما فقط برای توسعه وب سایت های اساسی بسیار مفیدند.

برای داشتن وب سایت های تعاملی بیشتر شامل سیستم های پرداخت یا پایگاه داده، باید با  Javascript، PHP، SQL و Python آشنا شوید تا همه مولفه ها را بخوانند. سازندگان برنامه های تلفن همراه از Swift یا C برای ساختن برنامه های iOS و Java یا Kotlin برای برنامه های Android استفاده می کنند. همچنین توسعه دهندگان بازی های ویدیویی برای زنده کردن ایده های بازی خود به Unity یا حتی C # متوسل می شوند.

اگر هنوز هم نمی توانید در مورد زبان کامپیوتری مناسب خود تصمیم بگیرید؟ بیشتر حرفه ای ها یادگیری Python، C # یا JavaScript را توصیه می کنند، زیرا گسترده ترین نرم افزار و انعطاف پذیری شغلی بهتر را ارائه می دهند.

برخی از دوره های آنلاین را امتحان کنید

اگر می خواهید بر زبان کدنویسی منتخب خود کنترل بیشتری داشته باشید (یا نمی خواهید آن را به تنهایی انجام دهید)، یک دوره برنامه نویسی آنلاین ممکن است گزینه بهتری نسبت به بوت کمپینگ کد نویسی حضوری باشد.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید